Szukanie zaawansowane

Monitor Samsung Serii 9 (S27B970D)

Monitor Samsung Serii 9 dla profesjonalistów debiutuje na polskim rynku

Autor: Administrator · 19 września 2012, o godz. 10:29
Kategoria: Nowe, PC, Dom, Internet · Tagi: S27B970D, Samsung, Samsung Serii 9
Średnia ocena: 4.0, wszystkich ocen: 673

Ocena użytkowników

Twoja ocena
Kliknij na gwiazdkę aby dodać ocenę.

Firma Samsung wprowadza na rynek 27-calowy monitor Serii 9 adresowany do najbardziej wymagających użytkowników, w tym profesjonalnych grafików i montażystów filmów cyfrowych.

Reklama

 • Monitor Serii 9 wyświetla obraz w rozdzielczości WQHD i zapewnia dokładne odwzorowanie ponad miliarda kolorów, a także bardzo dobre kąty widzenia dzięki zastosowaniu panelu PLS LED. Autorska technologia Samsung Natural Color Expert gwarantuje maksymalną wydajność wyświetlacza oraz parametry obrazu optymalnie dostrojone podczas wstępnej, fabrycznej kalibracji sprzętowej monitora. Innowacyjny wyświetlacz i przydatne funkcje dopełnia stylowa konstrukcja obudowy. 

  Monitor Samsung Serii 9 (S27B970D) definiuje na nowo rynek monitorów klasy premium dla klientów indywidualnych i biznesowych. Dzięki opracowanej przez inżynierów firmy Samsung technologii Natural Color Expert, wspieranej przez wbudowany mechanizm kalibracji, użytkownicy mogą cieszyć się dokładnym, realistycznym odwzorowaniem barw na 27-calowym ekranie o rozdzielczości WQHD (2560x1440). Jego wysoka jakość oraz profesjonalne parametry czynią go idealnym narzędziem dla grafików komputerowych, agencji reklamowych i interaktywnych, drukarni czy montażystów filmów cyfrowych. 

  Nowy monitor Serii 9 został zaprojektowany z myślą o możliwości łatwej personalizacji i dbałością o najmniejsze detale. Wykorzystuje opracowane przez ekspertów firmy Samsung technologie Natural Color Expert i Accurate Color Presentation, które zapewniają maksymalną wydajność wyświetlacza. Umożliwiają one przeprowadzenie sprzętowej kalibracji kolorów w monitorze, co pozwala wyeliminować niewłaściwe odwzorowanie barw na ekranie. Dzięki tym funkcjom ponad miliard dostępnych kolorów jest wyświetlanych dokładnie tak, jak powinny. Nad realistyczną reprodukcją barw na ekranie czuwają inżynierowie firmy Samsung, którzy ręcznie kalibrują każdy monitor w fabryce w końcowej fazie jego produkcji. Statyczny współczynnik kontrastu 1000:1 zapewnia właściwe odwzorowanie najciemniejszej czerni i nieskazitelnej bieli. 

  Monitor Serii 9 wykorzystuje opracowany przez firmę Samsung profesjonalny panel typu PLS LED (Plane to Line Switching), zapewniający jeszcze lepsze parametry niż konkurencyjne matryce typu IPS. Technologia PLS umożliwia najbardziej zbliżone do rzeczywistego odwzorowanie ponad miliarda kolorów, które można oglądać niemal pod każdym kątem w pionie i poziomie. Dzięki ekranowi o rozdzielczości WQHD (2560x1440), czyli czterokrotnie wyższej niż w przypadku wyświetlaczy standardu HD (720p), monitor Serii 9 oferuje profesjonalne możliwości, niezależnie od jego zastosowania. Użytkownicy, którzy zajmują się edycją zdjęć i filmów oraz projektowaniem grafiki, mogą wygodnie zarządzać zaawansowanymi programami graficznymi bez martwienia się o ograniczone miejsce na ekranie czy zachodzące na siebie okna. Miłośników fotoedycji ucieszy też funkcja Photo Accuracy 100%, która zapewnia wierną, wolną od denerwujących zniekształceń, reprodukcję kolorów w pełnej palecie barw sRGB. 

  Projektanci firmy Samsung postawili sobie za cel stworzenie monitora, który będzie wyglądał równie dobrze, jak wyświetlane na nim obrazy. Antyodblaskowy wyświetlacz, ukryty w całkowicie szklanej, bezramkowej obudowie panelu, sprawia wrażenie unoszącego się w powietrzu, a niezwykle cienki profil opiera się na ergonomicznej aluminiowej podstawie o regulowanej wysokości. Pozycję monitora Serii 9 użytkownik może dopasować do swoich potrzeb, korzystając z płynnej regulacji o zakresie 10 cm (ruch pionowy) oraz funkcji odchylania wyświetlacza umożliwiającej ustawienie monitora pod najwygodniejszym kątem. Wewnętrzne komponenty monitora Samsung Serii 9 zostały przeniesione do okrągłej, aluminiowej podstawy, w którą wbudowano wszystkie porty wejścia i wyjścia oraz hub USB. Takie rozwiązanie usprawnia instalację oraz pomaga uniknąć plątaniny kabli. Monitor ma wbudowane głośniki stereo o mocy 7 watów, a ponadto obsługuje interfejsy wideo DisplayPort, Dual Link-DVI i HDMI oraz złącze standardu MHL (Mobile High-Definition Link) dla kompatybilnych smartfonów i tabletów. 

  Podłączając do monitora swój smartfon oparty na systemie Android i obsługujący standard MHL, użytkownik może bezpośrednio wyświetlać treści z urządzenia mobilnego na znacznie większym ekranie, jednocześnie ciesząc się dźwiękiem stereo. Może też sprawdzać, co się dzieje na jego smartfonie, w łatwy sposób przełączając się do trybu przeglądania zawartości, jednocześnie ładując akumulator telefonu. 

  Monitor Samsung Serii 9 (S27B970D) – główne elementy specyfikacji

  Wyświetlacz

  Kategoria

  Wartość

  Rozmiar

  27" / 68cm (16:9)

  Rodzaj panelu

  PLS LED

  Rozdzielczość

  2560x1440 (Wide Quad-HD)

  Jasność

  285cd/m2 (High Bright Mode)

  Równomierność

  Min. 90%

  Współczynnik kontrastu

  Statyczny 1000:1

  Głębia koloru

  16,7 mld kolorów

  Czas reakcji

  5 ms (GTG)

  Kąt widzenia (poziomo/pionowo)

  178°/178°

  Wejścia i interfejsy

  HDMI

  Tak

  DVI

  Tak (dual link)

  DisplayPort

  Tak

  Hub USB

  USB 2.0 (1 na górze / 2 na dole)

  Głośnik

  Tak (7W x 2)

  Łączność z urządzeniami mobilnymi

  MHL (Mobile High-Definition Link)

  Tak

  Uwaga: Specyfikacje fabryczne. Wzornictwo i kolory mogą ulec zmianie bez powiadomienia i różnić się od pokazanych. Firma nie ponosi odpowiedzialności za błędne lub pominięte informacje.

  Sugerowana/Orientacyjna cena: 4449 zł

  Źródło: Informacja prasowa Samsung

  Szybki kontakt

  Partnerzy: