Szukanie zaawansowane

Nowoczesne źródła światła od Philipsa

Energooszczędne zamienniki tradycyjnych żarówek

Autor: Redakcja · 12 października 2011, o godz. 10:59
Kategoria: Nowe, Dom, EKO · Tagi: EcoAmbiance, LED, Philips, świetlówka
Średnia ocena: 4.1, wszystkich ocen: 683

Ocena użytkowników

Twoja ocena
Kliknij na gwiazdkę aby dodać ocenę.

Wykorzystanie nowoczesnych źródeł światła Philips – oprócz tego, że będzie działaniem przyjaznym środowisku, pozwoli również na długofalową oszczędność. Energooszczędne źródła światła zużywają znacznie mniej energii do wytworzenia takiej samej ilości światła, mają nawet do 12 razy dłuższy okres trwałości i nie wymagają tak częstej wymiany.

Reklama

 • Zgodnie z rozporządzeniem Unii Europejskiej, po 1 września 2012 roku tradycyjne żarówki nie będą już wprowadzane na rynki krajów Wspólnoty. Powodem tej decyzji jest niska wydajność energetyczna tych źródeł światła. W tej sytuacji znajomość nowoczesnych zamienników żarówek okazuje się bardzo przydatna. Aby podjąć właściwą decyzję o dobraniu odpowiedniego źródła światła do naszego mieszkania, warto zapoznać się z bogatą i zróżnicowaną ofertą Philips.  

  Wśród energooszczędnych zamienników tradycyjnych żarówek, Philips oferuje miedzy innymi bogaty wybór kompaktowych świetlówek energooszczędnych. Zastosowanie świetlówek Philips gwarantuje oszczędność do 85% energii w porównaniu do tradycyjnej żarówki. W ofercie świetlówek Philips, konsument zawsze znajdzie odpowiedniki dobrze mu znanych kształtów i rozmiarów
  – żarówki standardowej, świeczki i kulki. Bezpośredni zamiennik stanowią świetlówki z linii EcoAmbiance. Zaletą świetlówek z linii EcoAmbiance jest ich ciepłe światło łagodne dla oczu. Ich montaż w mieszkaniu pozwoli zaoszczędzić do 227 zł. Świetlówki te mają trwałość do 8 lat użytkowania.

  Modele z linii Philips Softone emitują ciepłe światło, zbliżone barwą do światła tradycyjnych żarówek. Instalacja świetlówek z linii Softone w domu pozwoli zaoszczędzić do 296 PLN*, a trwałość tych źródeł wynosi do 10 lat. Philips oferuje także linie energooszczędnych świetlówek rurkowych: Genie oraz Tornado - dostępnych jako rurki klasyczne lub spiralnie skręcone (Tornado). Oszczędności wynikające z zakupu świetlówek z linii Genie
  i Tornado mogą wynosić nawet do 464 PLN*. Atutem obu linii jest mały rozmiar.

  Philips w swojej ofercie przedstawia ciekawe propozycje dotyczące energooszczędnych żarówek halogenowych. Żarówki halogenowe z linii EcoClassic i EcoClassic 50 przy emisji tej samej ilości światła, co tradycyjna żarówka zużywają kolejno: o 30% (Eco Classic) i 50% (Eco Classic 50) mniej energii elektrycznej i mają dwu i trzykrotnie większą trwałość niż tradycyjna żarówka.. Halogeny z linii Eco Classic dostępne są w trzech kształtach: tradycyjnym, świeczki i kulki. Żarówki z linii Eco Classic 50 dostępne wyłącznie w kształcie tradycyjnym i świeczki, dodatkowo prezentują się wyjątkowo elegancko. Żarówki halogenowe z obu linii mają możliwość przyciemniania, co umożliwia dowolną grę światłem.

  Podejmując decyzję o wyborze najbardziej odpowiedniego źródła światła, warto także zwrócić uwagę na oświetlenie najnowszej generacji - źródła LED, które Philips już wprowadził na rynek. Dioda elektroluminescencyjna to bardzo wydajna alternatywa dla tradycyjnej żarówki. Jest aż do 90% bardziej oszczędna niż zwykła żarówka.

  Dodatkowymi atutami tego rozwiązania oświetleniowego są: niezawodna jakość (strumień światła przez 25 lat użytkowania nie ulega pogorszeniu; może spaść ewentualnie do 75% swojej wartości, co jest niedostrzegalne dla ludzkiego oka), ekologia, bezpieczeństwo.

  Jak dobrać najwłaściwszy LED do domu? Źródła LED (podobnie jak pozostałe źródła światła) różnią się między sobą następującymi parametrami: kształt, pobierana moc (wyrażona w watach), ilość otrzymywanego światła (wyrażona w lumenach), kolor światła (wyrażony w kelwinach).

  Odpowiednikiem tradycyjnej żarówki o mocy 60W jest dioda Philips MyAmbiance – dostępną na zamówienie w sieci sklepów Castorama.

  Dla tych, którzy chcieliby poznać poziom oszczędności wynikający ze zamiany żarówki na inne energooszczędne źródło, na stronie internetowej Philips znajdziemy pomocne narzędzie w postaci kalkulatora oszczędności, które pozwoli nam obliczyć wysokość oszczędności wynikających z zastosowania energooszczędnych źródeł światła.  

  Źródło: Informacja prasowa

  Szybki kontakt

  Partnerzy: