Szukanie zaawansowane

Okulary 3D

Jeden standard okularów 3D FULL HD od Samsung, Panasonic, Sony i XPAND

Autor: Administrator · 11 sierpnia 2011, o godz. 11:25
Kategoria: Nowe, RTV, Dom, 3D · Tagi: 3d full hd, okulary 3d
Średnia ocena: 4.1, wszystkich ocen: 661

Ocena użytkowników

Twoja ocena
Kliknij na gwiazdkę aby dodać ocenę.

Cztery spółki będą dążyć do opracowania wspólnej licencji na aktywne okulary 3D oparte na technologii BLUETOOTH® i podczerwieni.

Reklama

 • Samsung Electronics, Panasonic Corporation, Sony Corporation oraz X6D Limited (XPAND 3D) nawiązały współpracę w celu opracowania nowego standardu technologicznego dla aktywnych okularów 3D do użytku domowego.

  W ramach „Inicjatywy Okularów 3D Full HD”, firmy zamierzają współdziałać w celu opracowania i licencjonowania technologii aktywnych okularów 3D wykorzystywanych do użytku domowego, pracujących na falach radiowych (RF), w ujednoliconym standardzie dla producentów telewizorów oraz producenta okularów 3D Xpand.

  Standaryzacja obejmie również protokoły komunikacji aktywnych okularów 3D z urządzeniami wyświetlającymi obraz 3D za pośrednictwem podczerwieni (IR), poczynając od protokołów opracowanych wspólnie przez Panasonic i XPAND 3D*, po autorskie protokoły firm Samsung i Sony.

  Dzięki podjętej współpracy spółki zamierzają wprowadzić na rynek aktywne okulary 3D i zaprezentować je jak najszerszej grupie odbiorców. Okulary wykorzystujące technologię aktywnego 3D umożliwiają wyświetlanie trójwymiarowego obrazu w jakości Full HD w każdym oku, a także oferują większą swobodę ruchu dzięki technologii Bluetooth®.

  Licencja na „Inicjatywę Okularów 3D Full HD” wydana zostanie we wrześniu 2011 r. Wtedy to rozpocznie się proces opracowywania nowych, ustandaryzowanych aktywnych okularów 3D. Uniwersalne okulary obsługujące nowe protokoły IR/RF pojawią się na rynku w 2012 r. i będą kompatybilne z telewizorami 3D dostępnymi na rynku od 2011 roku.

  „Technologia aktywnego 3D jest najczęściej wybierana przez konsumentów. Według NPD Group w pierwszej połowie bieżącego roku ok. 96% udziału w amerykańskim rynku stanowiły telewizory 3D wykorzystujące aktywną technologię. Współpraca producentów pomoże klientom jeszcze lepiej zrozumieć na czym polega aktywne 3D. ” - powiedział wiceprezes Jurack Chae z zespołu badawczo-rozwojowego działu Visual Display Business firmy Samsung Electronics.

  „Panasonic już od jakiegoś czasu pracował nad standaryzacją technologii okularów 3D. W marcu ogłosiliśmy z XPAND wspólne licencjonowanie protokołów komunikacji w podczerwieni, co wsparło jeszcze kilka uczestniczących w projekcie spółek. Bardzo nas cieszy, że ogłoszona współpraca uwzględni w nowych dążeniach do standaryzacji nasze wcześniejsze koncepcje.” powiedział Masayuki Kozuka, dyrektor generalny Biura ds. Współpracy dot. Mediów i Treści Działu Badawczo-Rozwojowego Panasonic Corporation. „Mamy nadzieję, że szersza współpraca w ramach niniejszej inicjatywy standaryzacji technologii 3D stanowić będzie znaczący wkład w przyspieszenie rozwoju produktów 3D”.

  „Dzięki tej współpracy możemy zmierzyć się z najważniejszymi problemami branżowymi. Uważamy, że technologia aktywnego 3D jest najbardziej odpowiednią metodą na dostarczanie obrazu Full HD w rozdzielczości 1080p na każde oko. Uzyskujemy w ten sposób najbardziej pożądane wrażenie 3D.” powiedział Jun Yonemitsu, wicedyrektor generalny Działu Rozwoju Technologii Rozrywki Domowej z Sony Corporation.

  „Inicjatywa ta wzmacnia zaangażowanie branży elektroniki użytkowej w dostarczanie obrazu 3D najwyższej jakości. Dzięki niej zapewnimy odbiorcom zaawansowane rozwiązania zarówno w technologii radiowej, jak i podczerwonej”. powiedziała Maria Costeira, dyrektor generalny XPAND 3D.

  Grupa Bluetooth SIG wspiera dążenie branży do standaryzacji okularów 3D, by działały one w oparciu o technologię Bluetooth.

  „Zrozumiałe jest, że technologia Bluetooth będzie kluczowym elementem tego rozwiązania, zarówno z punktu widzenia jej wszechobecności, jak i oferowanej przez nią wygody. Technologia Bluetooth w salonie sprawdzi się zarówno w okularach 3D, systemach dźwięku stereo surround, pilotach, jak i w najważniejszym elemencie — telewizorze” powiedział dr Michael Foley, dyrektor wykonawczy Bluetooth SIG.

  *Protokoły opracowane wspólnie przez Panasonic i XPAND: zaprezentowane w marcu 2011 r. , obsługiwane przez osiem uczestniczących w projekcie spółek: Changhong Electric Co., Ltd., FUNAI Electric Co., Ltd., Hisense Electric Co., Ltd., Hitachi Consumer Electronics Co., Ltd., Mitsubishi Electric Corporation, Seiko Epson Corporation, SIM2 Multimedia S.p.A. oraz ViewSonic Corporation.   

  Źródło: Informacja prasowa Samsung

  Szybki kontakt

  Partnerzy: