Szukanie zaawansowane

Manta DVB-T

Dekodery DVB-T firmy Manta trafiają do oferty Poczty Polskiej!

Autor: Administrator · 12 września 2012, o godz. 10:23
Kategoria: Nowe, RTV, Dom · Tagi: dvb-t, manta

Firma Manta Multimedia - największy polski dostawca sprzętu RTV i AGD oraz oficjalny Partner Reprezentacji Polski w Piłce Nożnej ma przyjemność poinformować, że podpisała umowę o współpracy z Pocztą Polską i ZIPSE (Związek Importerów i Producentów Sprzętu Elektrycznego i Elektronicznego). Efektem tej umowy będzie sprzedaż dekoderów DVB-T we współpracy z Pocztą Polską.

Na terenie całego kraju w urzędach pocztowych rozpoczęła się kampania informacyjna, wyjaśniająca w jaki sposób można kupić dekodery Manty poprzez Pocztę Polską. Informacje o cyfryzacji oraz oferta sprzedażowa będą kolportowane przez listonoszy. Ponadto w oddziałach poczty zostaną rozmieszczone ulotki i plakaty informujące o planowanych zmianach w nadawaniu sygnału telewizyjnego.

Dekodery będzie można zamówić bezpośrednio u listonosza lub za pomocą SMS. W ofercie znajdują się trzy urządzenia: Manta DVB-T 02, Manta DVB-T 06 oraz Manta DVB-T 12 Scart. Koszt każdego z urządzeń wynosi 99 zł. Cała transakcja zamyka się w kwocie 115 zł, po doliczeniu kosztów dostawy. Po złożeniu zamówienia dekoder zostanie dostarczony przez listonosza w bardzo krótkim terminie.

„Bardzo się cieszymy, że możemy przystąpić do programu przygotowanego przez Pocztę Polską oraz Związek Importerów i Producentów Sprzętu Elektrycznego i Elektronicznego. Warto odnotować, że tylko dwóm firmom udało się spełnić kryteria stawiane przez ZIPSE i Pocztę Polską, jedną z nich jest właśnie Manta. Mam nadzieję, że ta akcja przyniesie korzyści wszystkim stronom umowy, ale przede wszystkim naszym klientom.” powiedział Bogdan Wiciński prezes Manta Multimedia.

Naziemna Telewizja Cyfrowa to standard nadawania programów telewizyjnych, który w przyszłym roku zastąpi sygnał analogowy. Proces cyfryzacji już się rozpoczął - do siódmego listopada zostaną wyłączone nadajniki na terenie województwa lubuskiego, a ostateczne wyłączanie sygnału analogowego w całej Polsce nastąpi nie później niż 31 lipca 2013r.

W wypadku braku odpowiedniego odbiornika, telewidzowie mają dwie możliwości oglądania swoich ulubionych programów. Pierwszym jest zakup nowego telewizora, kompatybilnego z technologią DVB-T. Drugim, znacznie tańszym, jest zakup odpowiedniego urządzenia – dekodera – który będzie w stanie przetworzyć sygnał cyfrowy na analogowy, kompatybilny z posiadanym odbiornikiem TV.  

Źródło: Informacja prasowa Manta

Szybki kontakt

Partnerzy: